Získali jsme licenci ČNB!

Naše společnost TGI Money zaznamenala výrazný úspěch. Splnili jsme náročné podmínky vyplývající z novely zákona o spotřebitelském úvěru a Česká národní banka nám udělila licenci poskytovatele nebankovních úvěrů.

Na tento úspěch jsme náležitě hrdí a velice nás těší, jak rychle jsme v licenčním řízení uspěli. Stali jsme se totiž teprve pátou nebankovní společností, kterou místní regulátor shledal dostatečně důvěryhodnou k udělení licence. Zařadili jsme se tak na seznam takových společností, jako je ČSOB Leasing, ŠkoFIN nebo Home Credit.

Dohled nad nebankovním trhem ukládá České národní bance novela zákona o spotřebitelském úvěru. Licenci od ČNB musí získat, každý subjekt, který chce nebankovní úvěry poskytovat.  K jejímu získání je nutné splnit mnoho podmínek. Některé jsou samozřejmé – vedení takového subjektu musí například prokázat svou trestní bezúhonnost a odbornou způsobilost. Vedle toho však regulátor také kontroluje finanční výkazy, původ finančních zdrojů a plán obchodní činnosti, který zahrnuje i prodejní sítě. Mnoho požadavků klade na vnitřní předpisy a postupy při schvalování úvěrů. Zde kontroluje především postavení a ochranu zákazníka – zda je o všem náležitě informován, má-li podle platných zákonů dostatečnou lhůtu na rozmyšlenou či může-li  od úvěru odstoupit apod. Aby ČNB uznala důvěryhodnost daného subjektu za dostatečnou, vyžaduje také počáteční kapitál v minimální výši 20 milionů korun. Všechny tyto podmínky (a mnoho dalších) jsme splnili a stali jsme se licencovaným poskytovatelem nebankovních úvěrů.

Cílem novely zákona je zpřehlednit trh a učinit jej bezpečnějším pro spotřebitele. Každou takovou snahu velice vítáme a podporujeme. Těší nás proto, že místní regulátor ocenil náš dlouhodobý férový vztah k zákazníkům a celkové solidní jednání naší společnosti, které pro nás vždycky bylo a nadále i zůstává hlavním rysem naší práce.

Informaci o udělení oprávnění k činnosti nebankovního poskytovatele spotřebitelského úvěru si můžete ověřit na webových stránkách ČNB http://www.cnb.cz/cs/index.html v sekci Seznamy regulovaných a registrovaných subjektů finančního trhu

Zveřejněno dne 22.12.2017

Zpět